• Güzelyalı Mahallesi Yalıkent Sitesi No:30/A Rize-Pazar
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon birçok insan tarafından istenmeyen kıllarından kurtulmak ve temiz bir görüntüye sahip olmak tercih edilen bir yöntemdir. Peki bu kadar tercih edilen lazer epilasyon nedir?

Lazer ışınları, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, tek dalga boyunda düz bir halde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok eder. Mili saniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı, kıla rengini veren  pigment tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüyler rahatsız olmayacak boyuta ulaşır. 

LAZER EPİLASYONDA SEANSLAR NE KADAR SÜRER?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır.Tüm Vucut Ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; dakikalık sürelerde bitmektedir.

LAZER EPİLASYONUN SEANS ARALIKLARI NE KADAR OLMALI?

Kılın Çıkışı ortalama 21 gün sürdüğünden müşterilerimize çoğunlukla 1 ay arayla seanslara çağırıyoruz.

LAZER EPİLASYON VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır, Zararı Yoktur. yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA ve Diğer Dünyaca ünlü Sağlık Örgütleri  tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.

LAZER EPİLASYONDA NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKİR?

Vücut kılları 3 Katman Yani  Alt (anajen),Orta ( katajen), Üst (telojen) katman  olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

İŞLEM YAPILIRKEN CANIM ÇOK YANAR MI?

Eski sistem Cihazlarda çok acı duyulurken şimdiki sistemde acı eşiği çok görülmez. Yüz ve çevresi ince ve hassas olduğu için o bölgelerde acı eşiği daha yüksektir , hissettiğiniz acı ilaç lastik çarpması gibidir ve acısı atış sonrası 10 dk içinde geçer.

LAZER EPİLASYONDA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Daha Önceleri İPL lazer ile ten rengi ve kıl rengi hepsi işlem sırasını ve sonrasını etkileyen faktörlerden biriyidi fakat şuanki elimizde bulunan son sistem ütüleme lazer epilasyon sistemiyle yazın bile daha önce yapılamayan işlemler bile merkezimizde yapabiliyoruz artık.

LAZER SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat içinde cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden bunu ciddiye aldığımız için karadeniz Bölgesine ilk Yanma riski olmayan cihazı getirdik. Sağlık hafife alınmayacağı için ucuz cihazlar ve malzemeler kullanmamak ve işini deneyimli uzmanına yaptırmak gerekir.

TÜYLER KAÇ SEANSTA BİTER?

Herkesin fiziki yapısı, ten rengi  ve kıl yapıları da ayrıdır. Bunlar Seansları etkileyen önemli faktörler olduğu için,  Özellikle vücuttaki kol altı, alt bacak, genital bölge gibi yerler minimum 6 maksimum 8 seansta biter. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6-12 seans sürebilir.

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ NE YAPILMASI GEREKİR?

Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alınma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan 15 gün veya 1 hafta öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir. Tüy dökücü kremler köklere işlemediğinden, lazerden önce kullanılmalarında sakınca yoktur. Jiletleme işlemi, hiç bir zaman kıl köklerini güçlendirmeyecek ve ayva tüylerini kalınlaştırmayacaktır. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.

LAZER EPİLASYON SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Günümüzün gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİSİ VAR MI?

Lazer işlemi, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.

LAZER EPİLASYON SEANSINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında, ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon, cildin açıkta kalmış bölgelerine uygulanmışsa, sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içerisinde uzama ve dökülmeye başlar veya el ile çekilerek tutulduğunda kolayca çıkar.

Çalıştığımız Markalar